Whatsapp’ta Konum Nasıl Atılır?

Merhabalar, bu yazımızda internette son zamanlarda en çok araştırılan bir konuya değinmek istedim; whatsappta konum nasıl atılır. Bloğumdaki nasıl yapılır kategorisinde ilk olarak paylaşmak istedim çünkü google aramalarında trend olan sorgulardan biri de bu.

Whatsappta konum nasıl atılır

Whatsapp’ta 2009 yılında kurulan WhatsApp Inc. şirketi altında yer alan mesajlaşma uygulamasıdır. Kurulduğu zamandan bu yana dünya genelindeki en popüler mesajlaşma uygulama olmayı sağlayan Whatsapp, geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınmıştı.

Zaman içerisinde birçok değişiklik ve insan hayatını kolaylaştıran özellik kazanan Whatsapp’ın insanların en çok işine yarayan özelliklerden biri de konum göndermek. Bulunduğunuz yeri adres ve tarif izah etmeye çalışmadan birkaç tık ile rahat bir şekilde karşınızdaki insana noktasına kadar gönderebildiğiniz bu konumlar ile oldukça zaman tasarrufu da sağlanmakta.

Şimdi gelelim whatsappta konum nasıl atılır sorumuzun cevabına; benim telefonum Android işletim sistemli olduğu için iOs ya da farklı bir işletim sistemi kullanan telefonlarda Whatsapp yapısı farklılık gösterebilmektedir ama çok farklılıklar da olmayacaktır.

whatsappta nasıl konum gönderilirÖncelikle konuşma penceremizde mesaj yazma alanında bulunan eklenti simgesine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra açılan kutucukta “Konum” butonuna tıklıyoruz.

Ardından gelen ekranda gösterilen konumun doğru olduğundan eminsek “Şu anki konumu gönder” butonuna tıklayarak konumumuzu karşıdaki kişiye gönderebiliriz. Konum göndermeden önce telefonunuzun konum/GPS özelliğinin açık olduğundan emin olun. Aksi taktirde en son nerede konum açıksa o konumu gönderebilir, yanılmalar yaşanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir